Pri tejto knižočke je už na prvý pohľad jasné, že je nádherne ilustrovaná. Kresby “poznačené” svojím štýlom Adrián Macho vložil aj do tohto dielka autorky Ivony Ďuričovej(rovnako ako do predošlých dvoch knižiek “z abecedy”). Obrázky perfektne vystihujú samotné hádanky, ktorých správne odpovede Ďuričová vymyslela na písmenká abecedy. Každé písmenko, hádanka, má vlastnú dvojstranu.
Veľmi sa mi páči, že deti vďaka týmto hádankám namáhajú hlavičku, musia porozumieť textu, hádať podľa indícií o čo ide, čo je niekedy, priznám sa, náročné aj pre dospelého :)
Táto krásnotka je určená detičkám od 4 rokov a vďaka Machovi a vlastnej detskej fantázii si k obrázkom môžu vytvoriť vlastné, krátke príbehy aj mladšie deti….
Určite knižku odporúčame najmä na toto sychravé počasie, kedy je pre rodičov neraz obtiažne zabaviť deti vo vnútri.